След F1 и WRC, Кими Райконен вече и в NASCAR

Бившият световен шампион във Формула 1 Кими Райконен дебютира в американските серии NASCAR, в клас пикапи. Зад волана на Toyota Tundra на отбора със забавляващото име Perky Jerky, Кими финишира 15-ти, след като стартира от 31-ва позиция. Нещо повече, Айсмен (както Райконен беше известен във Ф1) не допусна да бъде затворен с една обиколка от победителя.

Всъщност, Кими Райконен имаше шанс за още по-добро класиране, но пропусна важно влизане в бокса, което му струва 7-та позиция. Победата бе спечелена от съотборника на Айсмен в Perky Jerky Кайл Буш.

Какво следва за Райконен? Финландецът планира състезание в джуниър сериите на NASCAR, където ще кара Toyota Camry за отбора на Кайл Буш Моторспортс. То обаче ще се проведе точно по време на WRC ралито в Аржентина, което Райконен ще пропусне. Следващата му поява в рали календара зад волана на Ситроен С4 е планирана за гръцкото рали Акрополис през юни.

Източник: Autoblog.com